Sunucu ve storage altyapımızın büyük bir çoğunluğunu partneri olduğumuz DELL/EMC markası oluşturmakta, bununla birlikte yine iş ortağı olduğumuz CISCO ve HPE server ve network ürünlerini kullanmaktayız.Mainframe routing ve uplink bağlantılarımızı Juniper MX serisi cihazlarla sağlamaktayız.

İnternet erişimimiz 2x 10G Türknet 2x10G Cogent ve 2x10G Comnet ISP'leriyle sağlanmaktadır, erişimler Best Path olarak ayarlanmış olup paketler en hızlı rotadan iletilmektedir, ağımız BGP yedekli olup, herhangi bir operatörde BGP anonsunun düşmesi halinde tüm trafik diğer operatörlere aktarılmakta ve yedeklilik sağlanmaktadır. Yine bu operatörler üzerinden yaptığımız gerek GRE tüneller, gerek crosconnet peering bağlantılar ile akamai, amazon, microsoft, apple, cloudflare ağlarına erişim süreleri kısaltılmaktadır. Routerlarımız aktif/pasif fiziksel yedekli olarak ayarlanmış ve daima yedek cihazlar bulundurulmaktadır.

Firewall, load balancer ve caching, tcp offload vb. katma değerli servisleri CITRIX, Netscaler cihazlarıyla sağlayabilmekteyiz.

Elektrik altyapımız toplam 3 mW'lık iki farklı dağıtım trafosundan alınmaktadır, her iki trafo ATS ile ölçülerek olası düşük voltaj veya frekans dalgalanmalarında trafolar arası geçişi otomatik sağlamaktadır. 2 x (N+1) yapısıyla birlikte, 1.Grup 15x50 kVA Newave (ABB) Modüler UPS, 2.Grup 10x100 kVA Newave (ABB) Modüler UPS, (N+1), 3.Grup 10x100 kVA Newave (ABB) Modüler UPS, (N+1), 4.Grup 5x100 kVA Newave (ABB) Standalone UPS, (N+1), 5Grup 5x50 kVA Newave (ABB) Modüler UPS, (N+1) olmak üzere 5 farklı grup UPS altyapısı sistemi beslemektedir. Trafolarda oluşacak enerji kaybı durumunda sistemi 3 adet Caterpillar 1.100 KvA Jeneratör 2x3.5Ton ve 10Ton yakıt tankı ile beslemeye devam etmektedir.

Soğutma altyapımızda Free Cooling Chiller (3 x 840 Kw Rc Chiller)kullanılmakta, veri merkezi içerisinde ki hassas klima üniteleriyle emilen sıcak hava chiller ünitesinden gelen soğuk suyu kullanarak hassas klimada soğutulur, soğuk hava sunucuların soğuk hava girişlerinin bulunduğu soğuk koridorlara yönlendirilir, sıcak hava koridorundan alınan hava ile döngü sağlanarak chiller ile soğuk suyla tekrar soğutularak soğuk hava koridorundan sunuculara ulaştırılır, veri merkezimizin aktif 5.850.000 BTU ve yedek olarak 2.900.000 BTU soğutma sistemi N+1 yedekli olarak hizmet vermektedir.

TIER III+ Olarak tasarlanan veri merkezimiz, yedekli elektrik, soğutma ve en önemlisi İnternet bağlantılarımız ile İstanbul'un merkezinden müşterilerimize yüksek Uptime sunmaktayız.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın