ixirhost
13. YIL

10 Yıllık tecrübe, binlerce websitesinin ev sahipliği...

2014 RAKAMLARIYLA
Ticket
Cevaplandı
Gelen
Sesli Çağrı
Destek Maili
Cevaplandı
Online Destek
Görüşmesi Yapıldı

ALT YAPI


Sunucu ve storage altyapımızın büyük bir çoğunluğunu partneri olduğumuz DELL markası oluşturmakta, bununla birlikte yine partneri olduğumuz CISCO server ve network ürünlerini kullanmaktayız.Mainframe routing ve uplink bağlantılarımızı BROCADE NetIron XMR 16000 serisi cihazlarla sağlamaktayız.

Ana internet erişimimiz 2x10Gbit uplink ile Brocade Router'lar üzerinden sağlanmaktadır, aktif/pasif uplink ile eriştiğimiz ana omurgaya yedekli erişimiz mevcut olup, bununla birlikte 3 farklı operatörden yedekli erişim sağlamaktayız, Türk Telekom ana erişimimiz olmakla beraber, Superonline, Pantel ve Seabone üzerinden yedekli BGP anonslarımız mevcuttur, olası bir erişim probleminde yedekli yurtiçi ve yurtdışı erişimler yayına devam edebilmekteyiz.

Firewall, load balancer ve caching, tcp offload vb. katma değerli servisleri CITRIX, Netscaler cihazlarıyla üretebilmekteyiz.

Elektrik altyapımız toplam 2 mW'lık iki farklı dağıtım trafosundan alınmaktadır, her iki trafo ATS ile ölçülerek olası düşük voltaj veya frekans dalgalanmalarında trafolar arası geçişi otomatik sağlamaktadır. 2 x (N+1) yapısıyla birlikte 2 grup 3x5x50 kVA Newave Modular UPS ve 1 grup 5 x 100 kVA Newave Standalone UPS olarak 3 farklı grup UPS altyapısı sistemi beslemektedir. Trafolarda oluşacak enerji kaybı durumunda sistemi 2 adet Caterpillar Jeneratör beslemeye devam etmektedir.

Soğutma altyapımızda Free Cooling Chiller kullanılmakta, veri merkezi içerisinde ki hassas klima üniteleriyle emilen sıcak hava chiller ünitesinden gelen soğuk suyu kullanarak hassas klimada soğutulur, soğuk hava sunucuların soğuk hava girişlerinin bulunduğu soğuk koridorlara yönlendirilir, sıcak hava koridorundan alınan hava ile döngü sağlanarak chiller ile soğuk suyla tekrar soğutularak soğuk hava koridorundan sunuculara ulaştırılır, veri merkezimizin 7.500.000 BTU soğutma sistemi N+1 yedekli olarak hizmet vermektedir.