60 Saniye'de Bulut Sunucunuz Hazır!

Yüksek Performanslı Bulut Sunucunuzu hemen kullanın!

  • 60 Saniyede Otomatik Kurulum
  • Limitsiz Trafik
  • SSD Depolama

Sizi arayarak Bulut Sunucu seçiminize yardımcı olabiliriz!

cloud server bilgi

Bulut Sunucu Nedir?

CPU, RAM, disk gibi fiziksel sunucu kaynaklarının sanallaştırma teknolojisi yardımıyla özel sunuculara ayrılması işlemidir. Bulut sunucu hizmetinde, paylaşımlı hosting paketlerinde bulunan güvenlik ve performans gibi hiçbir kısıtlama bulunmamaktadır. Sadece sizin seçtiğiniz kaynak ve konfigürasyonlara göre özel olarak kurulur ve sadece size özel bir sunucu hizmeti olmaktadır.

Hemen Satın Al
Bulut Sunucu Hizmetinin Üstün Özellikleri
cloud server

Ücretsiz Kontrol Paneli

Bulut sunucu hizmetinizi yönetebilmeniz için bir kontrol paneline ihtiyacınız vardır ve bu kontrol panellerinin lisans ücretleri vardır.

Ancak IxirHost, tüm bulut sunucu paketlerinde CyberPanel, Centos Web Panel, Vesta gibi kontrol panellerini ücretsiz olarak sağlar. Siz de kontrol paneli ücretinden tasarruf etmiş olursunuz.

bulut sunucu

60 Saniyede Süper Hızlı Kurulum

Limitsiz trafik, bulut sunucu hizmetlerinde olmazsa olmaz bir özelliktir. Bant genişliği dolan bir sunucudaki hiçbir siteye veya hizmete erişilemez.

IxirHost'un tüm bulut sunucu paketlerinde limitsiz trafik özelliği bulunmaktadır. Bu sayede bulut sunucunuzu limitlere takılmadan ve özgürce kullanır, internet sitelerinizin veya sisteminizin sürekli erişilebilir olmasını sağlarsınız.

bulut server

Tam Kontrol

Online yönetim, Bulut sunucu yönetiminde oldukça kolaylık sağlayan bir özelliktir. Böylece bulut sunucunuzu tarayıcı üzerinden kolayca yönetirsiniz.

Online yönetim ile bulut sunucunuzu İxirHost'un üye panelinden yönetebilirsiniz. Sunucunuzun anlık olarak CPU, RAM ve disk kullanımlarını görebilir, sunucunuzu yeniden kurabilir veya yeniden başlatarak özgürce kullanırsınız.

anında kurulum bulut

TIER III+ Veri Merkezi

Veri merkezi değerlendirme kriterlerine göre TIER III sınıfı, en gelişmiş ve en kapsamlı özelliklere sahip olan veri merkezlerine verilmektedir.

IxirHost'un tüm sunucuları İstanbul lokasyonlu TIER III sertifikasına sahip veri merkezinde barındırılır. ISO 27001, 9001 ve 10002 kriterlerine sahip veri merkezinde barınan bulut sunucunuza, güvenle ve yüksek uptime garantisi ile sahip olursunuz.

ssd bulut sunucu

SSD Disk Altyapısı

SSD diskler, normal disklere göre 10 kat daha yüksek okuma & yazma hızına ve çok daha yüksek IOPS değerlerine sahiptir.

IxirHost'un tüm bulut sunucuları %100 SSD disk altyapısına sahiptir. Bu sayede bulut sunucunuzda bulunan site veya yazılımlarınız her zaman yüksek hızda ve yüksek performansta çalışır. Siz de ziyaretçilerinize mükemmel bir deneyim yaşatırsınız.

scalable cloud server

Esnek Yapı

Bulut sunucu hizmetindeki kaynaklar tamamen esnek yapıdadır ve ihtiyacınız olduğunda çok kolay ve hızlı bir şekilde kaynak yükseltme işlemi yapılabilir.

Artan bir trafiğiniz var ve daha yüksek sistem kaynağına mı ihtiyacınız var? Bulut Sunucu hizmeti ile mevcut kaynaklarınızı ihtiyacınız olan kaynağa istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Sadece ihtiyacınız olan kaynağa para ödeyerek tasarruf sağlarsınız.

Bulut Sunucu Kullanım Alanları
Web Sitesi Barındırma

Paylaşımlı sunucu, internet siteniz için yetersiz geliyorsa yüksek performanslı ve ekonomik bir çözüm arıyorsanız bulut sunucu hizmeti tam size göre olabilir.

E-ticaret Sitesi

İnternet üzerinden satış yapan bir e-ticaret siteniz var ise yüksek performanslı ve ekonomik bulut sunucu hizmeti online mağazanız için en uygun seçenek olabilir.

Uygulama Test Sunucusu

Henüz hayata geçmemiş projenizi test etmek için bir sunucu arıyor ve çok fazla ücret ödemek istemiyorsanız bulut sunucu hizmeti sizin için en uygun seçenek olabilir.

Uygulama Barındırma

Bulut sunucu hizmetinde tüm uygulamalarınızı güvenle barındırın. İster web ister mobil tabanlı tüm uygulamalarınız için bulut sunucu hizmeti en iyi seçenek olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular
Bulut sunucu paketlerimiz ile ilgili detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?
Elbette bulut sunucularımız sipariş ve ödemeniz ardından otomatik kurulmaktadır, tekrar mı kurmak istiyorsunuz? panelinizden aylık 20 defa daha istediğiniz işletim sistemiyle tekrar baştan kurabilirsiniz.
Bulut sunucularımız 100Mbit üzerinden limitlendirilmemiş trafiğe sahiptir.
Elbette, centoswebpanel, cyberpanel, vesta gibi panelleri işletim sistemiyle birlikte seçtiğinizde kullanabilir veya yanlızca işletim sistemi kurup üzerine dilediğiniz paneli de kurabilirsiniz.
Evet, web sitemiz üzerinden müşteri panelinize girip, bulut sunucu detaylarında tüm kaynak tüketimlerinizi görebilir, power on/off, vnc, reinstall gibi fonksiyonları kullanabilirsiniz.
Elbette, sunucunuza erişemediğiniz durumda VNC viewer veya realvnc gibi masaüstü uygulamalardan panelinizden oluşturacağınız vnc şifresiyle erişebilirsiniz.
Elbette mevcut imajlardan istediğiniz seçerek yeniden kurulum yapabilirsiniz.
Bulut sunucu siparişiniz esnasında yönetim desteği alabilirsiniz, aksi durumda tüm hizmetler self managed/kendim yöneteceğim şeklindedir ve yönetimi tamamen size aittir.
Bu servisimizde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın