PCI Uyumluluk Hizmeti

PCI Uyumluluk Hizmeti ile Sanal Pos Güvenliği ve Uyumluluğuna Sahip Olun!

  • Verilerin Çalınması Engellenir
  • Sunucu Güvenliği Sağlanır
  • Sanal Pos Gereklilikleri Sağlanır

PCI - DSS Tarama Nedir?

Online alışverişin her geçen gün giderek arttığı günümüzde, PCI - DSS Tarama işlemi giderek önemli ve gerekli bir hale gelmiştir. Bu hizmet, sanal pos sağlanan internet sitelerinin sunucu ve yazılım güvenliğini kontrol eden, gerekli düzenlemelerin yapılmasını şart koyan bir güvenlik standartıdır. Burada amaç kullanıcının veri güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu standart VISA, Mastercard, American Express, Discover Financial Services gibi kuruluşlar tarafından belirlenmiştir. Ülkemizde de çeşitli banka ve finans kuruluşları bu standartın sağlanmasını talep etmektelerdir.

PCI - DSS Tarama Hakkında Daha Fazla Bilgi

PCI - DSS Tarama Hizmeti Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Formumuzu Doldurabilirsiniz. Destek Ekibimiz En Kısa Sürede Size Ulaşarak Tüm Sorularınızı Cevaplayacaktır.

PCI - DSS Avantajları
Veri Güvenliği

Müşterinin girmiş olduğu hassas kredi kartı bilgilerinin güvenliği tüm dünyada sağlanmış olur.

Müşteri Sadakati

Müşteriler güvenli sitelerden alışveriş yapar. PCI - DSS'in sağladığı veri güvenliği ile müşteri sadakati oluşur.

Süreklilik

Standartlara uyulmadığı takdirde oluşabilecek maddi cezalar veya satışların iptali gibi durumlar önlenmiş olur.

Kimler PCI - DSS Tarama Hizmeti Kullanmalıdır?
E-Ticaret Siteleri

İnternet üzerinden satış yapan ve site üzerinde kredi kartı bilgisi girilerek ödeme alan tüm e-ticaret siteleri tarama hizmetine sahip olmalıdır.

Ödeme Kuruluşları

Online ödeme, fatura ödemesi, abonelik ücreti gibi yine site veya uygulama üzerinden ödeme alan internet siteleri tarama hizmetine sahip olmalıdır.

Kart Bilgisi Saklayan Kuruluşlar

Herhangi bir şekilde müşterilerinin kart bilgilerini sistem üzerinde saklayan kuruluşlar da PCI - DSS tarama hizmetine sahip olmalıdır.

Ödeme Kuruluşuna Bilgi Aktaran Siteler

Herhangi bir nedenden ötürü bilgi girişi olan ve bu bilgiyi herhangi bir kuruluşa aktaran web siteleri de PCI - DSS tarama hizmetine sahip olmalıdır.

PCI - DSS Tarama Hizmeti Nasıl Çalışır?

  • Kart ödemelerinin işlem türü ve bu işlemler sırasındaki veri iletimi kontrol edilerek kart sahiplik bilgilerinin tutulma şekli, tutulan verilerin türü, saklanma şekilleri ve olası riskler analiz edilir ve kapsamlı bir rapor oluşturulur.
  • Raporlar doğrultusunda varsa gerekli iyileştirme çalışmalarının listesi oluşturulur, açıkların kapatılması ve kişisel bilgilerinin olması gerektiği gibi saklanması sağlanır.
  • Yapılan iyileştirmelerin sonuçlarının görülebilmesi için tekrar kontrol taraması yapılır. Kontrol taramaları ilk taramada belirlenen açıklar kapatılana kadar devam eder.
  • Tüm açıklar kapatıldıktan sonra nihai rapor firmaya gönderilir.
PCI - DSS Taraması Sırasında Yapılan İşlemler
Sıkça Sorulan Sorular
PCI-DSS Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?
Payment Card Industry Data Security Standart Türkçe karşılığı ise Ödeme kartları endüstrisi veri güvenliği standartları olan ve kredi kartı ödemelerin güvenilir şekilde yapılması, sahtecilik ve dolandırıcılık işlemlerini azaltmak maksadıysa sistemin zaafiyetleri, risklerini tarayıp bildiren ve çözülmesini gerektiren bir güvenlik temelli raporlamadır.
PCI-DSS Taramasının metrikleri bu endüstride güvenilir standartları içerir, tarama yapılacak sunucudaki zaafiyetleri tespit edip raporlar, sunucu yöneticisi gerekli değişiklikleri ve önlemleri alır ve altyapısını daha güveilir hale getirir, böylelikle kart işlemleri daha güvenli bir altyapıda kullanılır.
PCI Tarama 3 ayda bir 4 kere raporlanan bir sistemdir, yılda 4 defa belirtilen IP/wb sitesi zaafiyetlere karşı tarama yapılır, rapor sunulur ve düzetilmesi beklenir, düzeltimesi ardından tekrar tarama yapılarak rapor oluşturulur.
Sunucu ve servislerinde bulunan tüm zaafiyetler, riskler ortaya çıkacak, bu riskleri düzeltmeniz sağlanacak ve trustwave güvencesinde, düzeltildiğine dair rapora sahip olacaksınız. Bu rapor hiçbir iş ortağınız tarafından talep edilmese dahi müşterilerinizin güvenli şekilde kredi kartlarını sizin sisteminizde kullanması için yaptırmanız yararınızadır. Böylece güvenlik standartlarını takip etmiş olacaksınız.
Evet, bunu ayrı bir hizmet olarak sunmaktayız, raporda belirtilen zaafiyetleri düzeltmek adına bizden tek seferlik / aylık / yıllık bazda PCI-DSS uyumluluk desteği alabilirsiniz.
Canlı satış desteğimizden, 0850 302 71 11 çağrı merkezimizden veya destek@ixirhost.com mail adresimizle temas kurarak detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın