Co-Location (Sunucu Barındırma)

Kendi sunucunuzu TIER III veri merkezinde ekonomik ve güvenle barındırın

  • %99.99 Uptime
  • Sunucu Monitörleme
  • TIER III Veri Merkezi

Co-Location (Sunucu Barındırma) Nedir?

Co-Location (Sunucu Barındırma) hizmeti, donanımsal olarak size olan bir sunucunun yüksek internet bağlantısının bulunduğu, 7/24 izlenen, yedekli internet ve elektrik altyapısına ve yüksek güvenliğe sahip veri merkezlerinde barındırılması işlemine denir. Co-location işlemi ile siz sadece kabin, internet ve elektrik hattı ve eğer sahipseniz sunucu destek maliyetlerine katlanırsınız.

Co-Location Teknoloji Altyapımız
Güçlü ve Yedekli Network Altyapımız
colocation sunucu barındırma
Neden Sunucunuzu İxirHost'ta Barındırmalısınız?
sunucu barındırma

Tüm Sunucu Boyutları İçin Barındırma

Farklı boyutlara sahip fiziksel sunucularınız mu mevcut? Hiç sorun değil, fiziksel sunucularınızın boyutu ne olursa olsun, IxirHost’un TIER III+ seviyesindeki veri merkezinde güvenle barındırabilir ve yüksek kaliteye en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Sunucu Monitörleme

Sunucu monitörleme hizmeti oldukça önemli ve gerekli bir hizmettir. Fiziksel sunucunuz, IxirHost teknik destek ekibi tarafından 7/24 izlenir, olağan dışı kaynak kullanımı olması durumunda veya herhangi bir sunucu servisinin düşmesi durumunda teknik destek ekibimizin size bilgi vermesini sağlayabilirsiniz.

co-location

Firewall, Load Balancer Servisi

Co-Location hizmetine ek olarak, firewall, load balancer veya caching servislerimizden faydalanabilirsiniz. Firewall ile sunucunuzun güvenliğini, load balancer ile sunucunuzun varsa diğer sunucunuzla eş zamanlı çalışmasını ya da caching hizmeti ile sunucunuzun daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

co-location istanbul

DDoS Koruma

Günümüzde DDoS saldırıları giderek artmakta ve hedeflenen sunucular ne yazık ki devre dışı kalmaktadır. IxirHost veri merkezinde bulunan fiziksel sunucunuza yapılan olası bir DDoS saldırısı anında farkedilir ve sistem tarafından anında engellenir. Sunucunuzu IxirHost veri merkezinde güvenle barındırabilirsiniz.

istanbul veri merkezi

%99.9 Uptime Garantisi

Daima yüksek Uptime ve SLA için çalışıyoruz, sunucunuzun her zaman erişilebilir olması internet siteniz ve sunucu üzerinde çalışan sistemleriniz için hayati öneme sahiptir. IxirHost’un TIER III+ seviyedeki veri merkezi, yedekli elektrik ve internet altyapısı sayesinde %99.9 erişim garantisi sağlamaktadır. Böylece sunucunuza dilediğiniz her zaman erişebilirsiniz.

istanbul datacenter

TIER III+ Veri Merkezi

IxirHost Co-Location hizmetinde tüm sunucularınız, İstanbul lokasyonlu yedekli internet, yedekli elektrik ve yedekli jenaratör altyapısı ile %99,9 uptime garantisi sağlayan TIER III+ seviyesindeki veri merkezinde barındırılır. Bu sayede co-location hizmetine yüksek performans ve en uygun fiyatlarla sahip olursunuz.

Fiziksel Sunucunuz İçin Kiralayabileceğiniz Yazılımlar
İxirhost, bir çok yazılım firmasıyla işbirliği yapmakta ve size avantajlı lisans kiralama modelleri sunabilmektedir.
Sıkça Sorulan Sorular
Sunucu Barındırma ile ilgili detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?
Mülkiyeti size ait bir sunucu veya sunucu sistemi, bununla birlikte network, firewall ekipmanlarının bir veri merkezinde, paylaşımlı veya tamamen size ait bir kabinette barındırılmasıdır.
Sunucu barındırma fiyatlandırmasında, öncelikle talep edilen kabin alanı (sunucu boyutu örneğin 2U / 4U vb.), talep edilen enerji (örneğin 2Amper veya 4.5Kw), talep edilen internet erişim kapasitesi (örneğin 300Mbit/300Mbit veya 100Mbit/300Mbit), talep edilen IPv4 sayısı (/28 /29 /30 /32 vb.) ek hizmetler (ddos koruma, yönetim desteği, firewall, site-to-site vpn gibi) tüm bu bilgiler neticesinde fiyatlandırma ve projelendirme yapılmaktadır.
Elbette, şirket içinde sistem/server odası işletmek yerine IT envanterinizde bu donanımları bizim alanımızda yedekli ve güvenli olarak barındırabiliriz. Hem risk azalır, hem de işletme bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.
Evet, ixirhost 2021 itibariyle sektörde 16. yılında, bir çok iş ortağımız da mevcut, bununla birlikte yeteri kadar know-how'a da sahibiz, bu bağlamda top yekün tüm altyapınızı uçtan uca projelendirip veri merkezimiz üzerinde barındırabilir, işletebiliriz.
%100 Uptime için çalışıyoruz, gereken herşeyi yapıyoruz, son 5 yılın ortalaması %99.93 bu oranı her yıl daha yukarı çıkarmayı hedefliyoruz. Downtime olduğunda hiç rahat edemiyoruz, işlerimizin durmasını, gereksiz stres yaşamayı bizlerde arzu etmiyoruz, bu bağlamda tüm eforumuzu işimize sarfediyoruz.
Herhangi bir taahhüt istememekteyiz, dilediğiniz an hizmetinizi sonlandırabilirsiniz, fakat mülkiyeti size ait donanımları emanet alıp barındırdığımızdan ötürü barındırma sözleşmesi yapmak durumundayız.
Dünya'nın en büyük üretici ve entegratörleriyle iş birliğimiz var, size Server, network, firewall, lisans, storage gibi aklınıza gelebilecek tüm ekipmanlarda satın alma teklifleri de hazırlayabiliriz.

Numaranızı Bırakın
Sizi Arayalım

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın