ixirhost
14. YIL

PCI Tarama

PCI-DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), Ödeme geçitlerinde veri güvenliği için, uluslarası standartlarda veri güvenliği taramasıdır. Yılda 4 kez tarama ve raporlama yapılmaktadır.

TrustKeeper PCI Compliance

Genel Bakış

Günümüzde gelişen E-Ticaret sektörü ile birlikte güvenlik kaçınılmaz bir gereksinim olmaktadır. PCI-DSS (Payment Card Industry Security Standarts) Standartları Visa, Mastercard, American Express, Discover Financial Services gibi kuruluşlar tarafından belirlenmiş güvenlik standartıdır.

Finans kurumlarını isteği üzerine, Sanal Pos kullanan E-Ticaret üye işyerinin bulunduğu webserver'a yılda 4 kez, 3'er aylık dönemlerde tekrarlanacak ve tarama sonucunun ilgili finans kuruluşuna iletileceği bir servistir.

Bu servisde amaç, Sanal Pos kullanan üye işyerleriyle banka arasındaki verilerin çalınması ve kötüye kullanılmasını engellemektir. Bu tarama içerisinde Ağ güvenliği, sunucu üzerinde çalışan yazılımların güvenliği, açık portlar gibi olası riskler yılda 4 kez taranarak düzeltilmesi, güncellenmesi istenmekte ve bu işlemden sonra PCI onayı verilmektedir.

Bu taramada sunucu tarafının PCI standartlarında olması veya tarama sonucunda çıkacak zaafiyetlerin giderilmesi amaçlanmaktadır, bunlar tamamlandıktan sonra PCI onaylanmakta ve ilgili bankaya iletilmektedir.

Günümüzün vazgeçilmezi E-Ticaret siteleri için PCI-DSS tarama ülkemizde de çeşitli bankalar ve finans kuruluşları tarafından istenmektedir, bu bağlamda size PCI-DSS servisleri ve gerekiyorsa sunucu tarafındaki PCI standartlarını sağlayabiliyoruz.

Bu servisimizden faydalanmak için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmeniz yeterlidir.

PCI DSS Tarama ve Uyumluluk Raporu hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin.